ing. Ludvík Svoboda

Ludvík Svoboda

Nar. 10. 4. 1955 v  Benešově u Prahy

Atletická aktivní činnost (sprinter, překážkář):

TJ Metaz Týnec nad Sázavou, Spartak Blanické strojírny Vlašim, AC Sparta Praha, Dukla Praha, AC Sparta Praha.

Trenérská působiště:

AC Sparta Praha (SVS ČSTV do roku 1991), USK Praha, PSK Olymp Praha (obě - dobrovolný trenér),  ASC Dukla Praha (1999-2006), od listopadu 2006 OSMV PSK Olymp Praha.

Svěřenci – reprezentanti ČR:

(Tučně a podržení-účastníci MS, ME, HMS, HME, tučně - reprezentanti seniorští, tučně kurzívou - juniorští reprezentnti) 

Sprinteři:

František Ptáčník (10,25 Čs. rek. a 6,58 Čs. rek.), Ivan Šlehobr (10,24 Čs. rek. a 20,84), Viktor Ponocný (10,65), Pavel Holomek (10,62), Jiří Mezihorák (10,40), Milan Bělošek (10,48 a 21,02), Karel Kopeček (10,65 a 21,13), Ivo Pištěk (10,35 a 6,68), Zbyněk Vinš (10,65 a 21,34), Ivo Rýznar (10,70 a 21,23), Stanislav Švandrlík (10,71), Ján Šteso (10,70), Luboš Ruda (10,52 a 20,85), Ivan Stinka (10,72), Jiří Ondráček (10,63), Roman Zubek (10,45 a 6,72), Pavel Rada (10,52 a 6,79), Jan Kritzbach (10,63 a 6,76), Jiří Birnbaum (10,7a 6,92), Tomáš Černý (10,63), Filip Klvaňa (47,05), Tomáš Knebl (10,58 a 6,84), Petr Ogoun (10,77 a 21,61), Libor Žilka (10,71 a 6,83), Jaroslav Šmotek (10,56 a 6,80), Jan Stokláska (10,52 a 6,78), Jan Ondráček (10,71 a 6,99) Jan Vrba (10, 81 a 6,99), Martin Říčař (10,56 a 6,79) - Veronika Stříteská (11,95), Andrea Zsideková (11,78), Štěpánka Klapáčová (11,45) a Kateřina Čechová (11,35w, 11,40 a 7,30).

Překážkáři:

Aleš Hoffer (13,52 Čes. rek. a 7,58 Čes. rek.), Igor Kováč (13,13 Slov. rek. a 7,61 Slov. rek.), Petr Mucha (14,07), Jan Grabmuller (14,17 a 10,58), Petr Obdržálek (13,91), Karel Schoppel (14,46), Petr Polák (14,82), Petr Holubec (50,30), Vladimír Chmela (14,39), Jaromír Ďuraja (14,35), Jaroslav Černý (14,34), Miroslav Kubánek (14,84), Tomáš Vávra (14,87), Stanislav Sajdok (13,65 a 7,70), Jan Čech (13,81 a 7,81), Ladislav Burdel (13,77 a 7,75), Pavel Ďurica (14,10 a 7,87), Petr Svoboda (13,27 čes. rek. a 7,44 čes. rek.), Michal Krejčí (14,16 a 8,09), Martin Mazáč (13,61 čes. jun. rek.,13,64 a 7,74), Petr Peňáz (14,23 a 7,93) Jan Ján (55,04).

Vícebojaři:

Robert Změlík (8627 Čes. rek), Tomáš Dvořák (8994 Svět. a Čs. rek), Josef Karas (7923), Antonín Vácha (7187), Milan Kohout (7432), Lukáš Patera (7235).

Spolupráce se zahraničními atlety:

sprintery z Nigérie – Seun Ogunkoya (1997 až 2000 – os. rekord 9,92 a 6,51 africký rekord), Sunday Emmanuel (99 až 03 – os. rek. 10,14) a ze Sierry Leone – Horace Edwin-Dowe (02 - os. rekord 10,06) a nigerijskou sprinterkou Mercy Nku (99 až 01 – os. rekord 10,98), a dále se slovenskými atlety slovenský překážkář Matús Janeček (od 2008 - 13,79 a 7,77), vícebojaři ze Slovenska Peter Soldós (7645 od 2004), Andrej Bician (7364 od 04),Ondrej Hort (7342 od 06) a Slaven Dizdarevič (7770 od 2009) a rakouský desetibojař Roland Schwartzl (8017 2007 - 2010).