Aktuality

Praha 30. září 2016 – Deset let uplynulo od doby, kdy jsem naposledy trénoval desetibojaře. Tenkrát byl na MS v Daegu Josef Karas a před tím jsem vedl v závěru kariéry i mistra světa Tomáše Dvořáka a ještě před tím se olympijský vítěz Robert Změlík, také na závěr kariéry, stal pod mým vedením v roce 1997 halovým mistrem světa. Od podzimu se tedy k tréninku vícebojařů vracím a ve skupině budu mít dva velké talenty této disciplíny. Jana Doležala jsme si představili v minulé aktualitě a dnes přichází řada na toho zatím lepšího – účastníka OH v Rio de Janeiru a bývalého juniorského mistra světa Jiřího Sýkoru.

  Číst více...

Praha 28. září 2016 – Když jsem před lety po ukončil spolupráci s desetibojařem Josefem Karasem, tak říkal, že už nikdy nebudu desetibojaře trénovat. Není to vůbec jednoduché. Především nerozumím všem disciplínám a tak si připadám jako v telefonní ústředně a stále jsem domlouval tréninky s trenéry specialisty. Po OH v Riu de Janeiru skončil trenérskou kariéru Pavel Svoboda a jeho svěřenci Jiří Sýkora a Jan Doležal byli najednou „bezprizorní“. S kým budou dál trénovat? Jsou členy našeho CSMV a já byl pro ně jedinou akceptovatelnou verzí. Takže znovu vstupuji do řeky jménem desetiboj…

  Číst více...

Praha 26. září 2016 – Podzim je v atletice obdobím tréninkového odpočinku, regenerace po sezóně, ale také obdobím změn trenérských vedení atletů. Podzimní „škatulata hejbejte se“ se letos nevyhnula ani naší skupině. Jednou z těch nových tváří ve skupině bude sprinter Marek Bakalár. Od žákovských let byl Baky považován za velký talent českého sprintu. V Kladně pod vedením trenéra Jiřího Kaňky sbíral pravidelně medaile u mládežnických soutěží a překonával české rekordy. V posledních letech jej však trápilo hodně zdravotních problémů a nastal čas ke změně…

  Číst více...

Prostějov 18. září 2016 – V neděli se v Prostějově konal 70. ročník Velké ceně města Prostějova v běhu na 110 m překážek. Jeden z nejstarších a nejtradičnějších mítinků v České republice, který se poprvé uskutečnil už v roce 1947 a od té doby se koná každoročně, bez jediné „výluky“. V listině vítězů jsou zapsána všechna velká jména českých a dříve i československých překážkářů a vítěz toho úplně prvního ročníku Jan Mrázek byl i letos přítomen na stadionu a předal ceny vítězům. Od roku 1999 vyhrávali v Prostějově vždy čelenové naší skupiny, letos se to nepovedlo – David Sklenář skončil na třetím místě.

  Číst více...

Jablonec nad Nisou, Kladno, Newcastle 11. září 2016 – Hned na třech frontách bojovali členové naší skupiny o uplynulém víkendu. Mladší část skupiny pomáhala v roli hostujících závodníků pražské Slavii v semifinálových kolech M ČR družstev juniorů a dorostu. V sobotu junioři (David Sklenář, Lukáš Svoboda a Ivan Zavřel v dresu SK Jeseniova) v Jablonci nad Nisou, v neděli dorostenci (Martin janský a Diana Změlíková) na Kladně a nejzkušenější člen skupiny Petr Svoboda vyrazil na exhibiční mítink v ulicích města Newcastle.

  Číst více...

Ústí nad Orlicí 4. září 2016 – Letošní ročník nejvyšší atletické soutěže družstev, Mistrovství ČR družstev, finále Extraligy vidělo v neděli Ústí nad Orlicí. Z vítězství se radovali podle očekávání muži Dukly Praha a ženy USK Praha. Oba naše celky PSK Olymp Praha obsadily druhá místa a na tom pro tým mužů přispěli svými body i překážkáři Petr Svoboda a David Sklenář. Ti obsadili v závodě na první dvě místa a přidali tak na konto Olympu 20 bodů.

  Číst více...

Praha 31. srpna 2016 – V Praze na Julisce se uskutečnilo poslední kolo Přeborů Prahy družstev juniorů a dorostu, které rozhodlo o postupujících do semifinále M ČR družstev. Na startu se objevilo i pět členů naší skupiny. A vedli si dobře, když získali tři první místa, o která se postarali Lukáš Svoboda (2x) a David Sklenář. Oba tak pomohli k výraznému vítězství Slavie Praha, za níž v soutěží družstev mládeže hostují. Body pro postupující tým dorostenců Slavie přispěl i Martin Janský a osobní rekord si na 110 m překážek vytvořil Ivan Zavřel, který pomohl týmu SK Jeseniova také k postupu do semifinále.

  Číst více...

Praha 30. srpna 2016 - Od roku 2001 se vede světový žebříček jednotlivých atletických disciplín na serveru www. All-Athletics.com. Každý atlet, který je v tomto žebříčku registrovaný už něco musí umět. Vždyť tam jsou hodnoceni dle maďarských tabulek a zaznamenávány všechny výkony více než čtvrt miliónu atlet z celého světa!! A to je už pořádná porce výkonů a do žebříčku se dostanou jen ti, co předvedou výkon ohodnocený více než 1000 body. My se můžeme pochlubit, že od minulého týdne je v tomto žebříčku registrován i David Sklenář a to jako čtrnáctý z překážkářů naší skupiny. Zatím je David až na 349. místě na světě a 124. v Evropě. Bude zajímavé, jak se bude v tomto žebříčku sunout vzhůru, v což všichni věříme…

  Číst více...

Varšava/Praha 28. srpna 2016 – Po návratu z OH v Rio de Janeiru odjel Petr Svoboda na mezinárodní mítink do hlavního města Polska Varšavy. Tam se postavil na start Memoriálu Kamily Skolimowské v závodě na 110 m překážek a dokázal tam porazit i finalistu OH, jednoho z nejlepších světových překážkářů světa Francouze Pascala Martinota – Lagarda. Závod vyhrál Američan Jarret Eaton.

  Číst více...

Kladno 27. srpna 2016 – Patnáctý ročník Mistrovství ČR do 23 let se uskutečnil o víkendu v Kladně. Z dosavadních čtrnácti ročníků vyhráli překážkáři naší skupiny devětkrát titul mistra ČR a na Kladně měl podle papírových tabulkových předpokladů o další zlato bojovat věkem ještě junior David Sklenář. David svou úlohu favorita splnil do puntíku a připsal tak na konto naší skupiny již desátý jubilejní titul v čase 14,29, jen setinu za jeho osobním rekordem na mužských vysokých překážkách. Tomáš Jonáš nedokázal postoupit do finále na 100 m a v rozbězích skončil svou pouť na trati 400 m i dorostenec Hynek Hampel.

  Číst více...

Strana 9 z 198První   Předchozí   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Další   Poslední