Aktuality

 Praha 19. ledna 2018 – Sobotním mezinárodním mítinkem Jablonecká hala vstoupí do letošní halové sezóny i poslední z členů naší skupiny překážkář Petr Svoboda. Ostatní si již halovou premiéru odbyli a pro většinu z nich začala solidně. V jablonci se představí kromě Peťana na překážkách i David Sklenář a Jan Doležal a ve skoku o tyči budeme mít zastoupení v podání Filipa Bartoňka. V Praze na přeborech Karlovarského kraje poběží Adam Havlas, Martin Janský, Ivan Zavřel, Lukáš Svoboda a Hynek Hampel. Odpočine si Aleš Svoboda a kvůli problémům se záda vynechá závody tento víkend Jiří Sýkora

 

  Číst více...

Jablonec nad Nisou 14. ledna 2018 – Halová sezóna se pěkně rozjíždí. Po našich juniorech do ní vstoupili v Jablonci nad Nisou i vícebojaři Jirka Sýkora, Jan Doležal a Aleš Svoboda. Honza a Aleš šli celý sedmiboj a domů si oba odvážejí osobní rekordy. Jirka si vyzkoušel na úvod sezóny jen pár disciplín. Honza si nejlepším českým výkonem zajistil nominaci na mezistátní utkání v Madridu a jeho výkon 5879 bodů je nejlepším českým výkonem roku, čtvrtým nejlepším v Evropě a pátým na světě. V českých dlouhodobých sedmibojařských tabulkách se Dolík posunul na 11. místo.

  Číst více...

Praha 10. ledna 2018 – Na webových stránkách www.atletika.cz se objevil skvělý statistický materiál Luďka Folprechta – dlouhodobé české tabulky průměrů deseti nejlepších výkonů atletů v hale i pod otevřeným nebem. U nás je to absolutní novinka, ale v zahraničí jsou takové tabulky velice ceněny. Ukazují totiž stabilitu výkonů a nejsou tedy ovlivněny jedním „ulítnutým“, nebo na samé hranici regulérnosti povedeným výkonem, která tabulky jediného výkonu atleta mohou obsahovat. Nás může těšit, že v těchto tabulkách patří několik prvenství atletům, kteří prošli naší skupinou. Vedoucí místa patří Františku Ptáčníkovi na 60 m v hale, Petru Svobodovi na 60 a 110 m překážek a také Kateřině Čechové na 60 m v hale!

  Číst více...

Praha 6. ledna 2018 – Příprava na halovou sezónu je u konce a nás už budou čekat od příštího týdne závody. Ty ukážou, jak jsme přípravu zvládli a všichni atleti vždy věří před začátkem závodního období, že odtrénovali dobře. První závody vždy slouží k rozzávodění a především překážky patří k disciplínám, kde se atlet musí vyběhat v závodních podmínkách. Vícebojaři to mají o to těžší, že během krátkého halového závodního období se moc kompletních vícebojařských závodů jít nedá, nejen že nedá, ale ono ani není kde. Moc vícebojařských závodů v průběhu haly vypsaných není. Sprinteři jsou na tom lépe, jejich disciplíny jsou zařazovány ve všech mítincích a závodit tedy mohou až až… Máme se zebou už i naše skupinové testy a Adam Havlas i ty pořádané ČAS – SCM.

  Číst více...

Praha 31. prosince 2017 – Tak máme zase Silvestra, rok 2017 uběhl jako voda a my už hledíme do roku nového, do roku 2018. Ne vše se nám letos povedlo, tak jak jsme si představovali. Pár úspěchů bylo a my už nyní děláme vše proto, aby v tom novém roce 2018 jich bylo ještě více. Držte nám tedy palce a my Vám zase na oplátku slibujeme, že uděláme vše proto, aby nás bylo na stadionech a v halách vidět a nejenom vidět, abychom si dělali jeden osobák za druhým a občas to i zacinkalo. Je nás hodně, tak snad nebudeme vidět jen díky počtu členů skupiny. Pro úspěšné vystoupení v halové sezóně děláme už od října vše, co je k úspěchům potřeba. My totiž pořádně trénovali…

  Číst více...

Praha 23. prosince 2017 – V našich aktualitách jste se již mohli seznámit se sprintery a překážkáři, kteří za těch trenérových 35 let strávených se stopkami v ruce na stadionu prošli naší skupinou. Ale ačkoliv se trenér považuje stále především za specialistu na překážky a krátký hladký sprint, čas od času se mu ve skupině objevili i vícebojaři. A nebyli to ledajací vícebojaři! Bylo mu ctí, že se mohl podílet na přípravě, i když vždy až v závěru jejich skvělé kariéry, dvou legend českého desetiboje – Roberta Změlíka a Tomáše Dvořáka!

  Číst více...

Praha 20. prosince 2017 – Vánoční svátky se neúprosně blíží a únava spojená s tréninkem se vždy v tomto období stupňuje. Objem tréninku je ještě vysoký a narůstá jeho kvalita a to klade na všechny atlety zvýšené nároky. Až do Vánočních svátků budeme trénovat v Praze, včetně Petra Svobody a Davida Sklenáře, kteří se vrací ve středu ze soustředění na Kanárských ostrovech. Pak přijde pro všechny odpočinek během tří dnů Svátků. No a pak nás čeká závěrečná rychlostní speciální příprava a pak už první halové starty. Tam teprve zjistíme, co se nám v tréninku povedlo. Tyčkařskou formu si Jirka Sýkora, Jan Doležal a Filip Bartoněk ověřili při kontrolních tyčkařských závodech ve Stromovce.

  Číst více...

La Santa 11. prosince (Praha 6. prosince) 2017- V jedné z našich minulých aktualit jsem se podívali podrobněji na české dlouhodobé tabulky v hladkých sprintech - 60 m v hale a 100 m. Pokud jsem byl až překvapen, že mezi stovkou nejlepších českých sprinterů historie je třicet atletů, kteří trénovali v naší skupině, tak u překážkářů jsem něco podobného tak trochu očekával. Můj odhad při pohledu na dlouhodobé tabulky na 60 m překážek v hale a na letních 110 m překážek byl chybný, pohled do tabulek mé očekávání ještě překročil...Petr Svoboda není rozhodně osamoceným skvělým překážkářem...

  Číst více...

La Santa 8. prosince 2017 - Našim tradičním místem pro soustředění před halovou, ale i letní sezónou, je ostrov Lanzarote a na něm středisko Club La Santa. Jezdíme sem od roku 1997 a strávili jsme tu, tedy Petr Svoboda a trenér Luděk Svoboda, už více než rok života. Vše tu je pohromadě, ubytování, stadion, posilovna, regenerace a pokud k tomu přidáte ideální klimatické podmínky, tak to tu považujeme za nejlepší místo na rychlostní přípravu na světě. Letos jsou tady jen překážkáři Petr Svoboda a David Sklenář.

  Číst více...

Praha 6. prosinec 2017 - V jedné z minulých aktualit jsem si zavzpomínal na svých pětatřicet let trenérské práce se sprintery, překážkáři i vícebojaři. Dnes Vás seznámím s některými sprintery, kteří prošli naší skupinou a za těch 35 let jich bylo požehnaně. Možná, že jsem i na některé zapomněl, tak mi to snad prominou...

  Číst více...

Strana 9 z 207První   Předchozí   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Další   Poslední