Aktuality

Praha 17. listopadu 2017 – Rozloučili jsme se s nádherným prostředím Sierra Nevady, a naše příprava bude pokračovat doma. Jiří Sýkora a Jan Doležal strávili ve výšce 2320 m nad mořem skoro celý měsíc a musím říci, že tam hodně natrénovali. Přispělo k tomu počasí, jedno jediné dopoledne pršelo, jinak bylo jasno, slunečno a dalo se některé dny běhat i vysvlečeni do půl těla. V Praze to bude jiné, ale naše příprava už bude mít jiný ráz a tak to v hale při technice určitě zvládneme. Už v pátek jsme se sešli i s těmi, kteří s námi ve Španělsku nebyli, a od pondělí zase budeme trénovat v kompletním složení. I když budou mít malé skupinky poněkud odlišné plány…

  Číst více...

Sierra Nevada/Motril 10. listopadu 2017 - První celý den tréninkového volna čekal po sedmnácti dnech pobytu na vysokohorském soustředění Jiřího Sýkoru a Jana Doležala v pátek. Program volného dne zvolili zajímavý. Jeli se podívat ke Středozemnímu moři. V Evropě není moc míst, kde během hodiny jízdy můžete stanout u hladiny moře a pak zase ve výšce přes 2500 metrů nad mořem. Místo našeho pobytu to umožňuje, tak proč to nevyužít...

  Číst více...

Sierra Nevada 8. listopadu 2017 - Pro hlavní část naší podzimní přípravy jsme si s desetibojaři Jirkou Sýkorou a Janem Doležalem vybrali horské tréninkové středisko Sierra Nevada (v překladu Sněžné hory) ve Španělsku a po více než dvou týdnech pobytu zde musíme konstatovat, že nás zdejší prostředí nadchlo! Nejen tím, že tu plníme tréninkový plán, ale především malebností zdejší oblasti. V této aktualitě Vám pohoří Sierra Nevada podrobněji představíme.

  Číst více...

Sierra Nevada/Nymburk/Praha 4. listopadu 2017 - Ačkoli je nyní naše skupina rozdělena na tři části, tak plán podzimní přípravy před halovou sezonou 2018 beží naplno. Desetibojaři Jiří Sýkora a Jan Doležal jsou již více než dva týdny v Sierra Nevadě, Petr Svoboda s Davidem Sklenářem a Alešem Svobodou se již delší dobu připravují v Nymburce a mladíci Adan Havlas, Hynek Hampel, Martin Janský, Lukáš Svoboda a Ivan Zavřel zůstali v Praze. Máme za sebou (většina z nás) již pět týdnů přípravy a tak se její obsah poněkud mění. Od tohoto střídá všeobecnou příprava všeobecně - silová.

  Číst více...

Sierra Nevada 4. listopadu2017 – Již od 23. října tráví svůj čas desetibojaři Jiří Sýkora a Jan Doležal na soustředění ve Španělsku ve středisku C. A. R. Sierra Nevada. Tréninky absolvují v areálu skvěle zařízeného střediska ve výšce 2320 m nad mořem a kopce chodí běhat ještě o něco výše. Výšlap si už udělali i do výšky 3000 m n m. Počasí jim tu od začátku pobytu přeje, a tak běhají většinou jen v tričkách s krátkými rukávy, někdy i do svlečení do půl těla. Ale to teď od soboty skončí….

  Číst více...

Sierra Nevada 29. října 2017 – Hned po prvním soustředění na Zadově odletěli v pondělí 23. října Jiří Sýkora s Janem Doležalem na další místo, kde bude skoro měsíc probíhat jejich podzimní příprava. Trenér Luděk Svoboda za ni letěl až v pátek 27. října. Těch pár dní měli oba desetibojaři na aklimatizaci v jejich novém tréninkovém místě. Sportovní areál Sierra Nevada leží v nadmořské výšce 2320 metrů a na takovou výšku je nutné se pár dní adaptovat.

  Číst více...

Praha 27. října 2017 – Už dříve jsme Vás seznámili s novinkou ohledně návratu Petra Svobody do naší skupiny a naznačili jsem i další změny. Od podzimu se naše skupina rozrostla o dva mladé atlety. Oba s námi už spolupracovali před příchodem k nám, ale od října jsou oba právoplatní členové naší skupiny. O koho jde? To už asi tušíte. Tím prvním je desetibojař Aleš Svoboda a tím druhým překážkář Ivan Zavřel.

  Číst více...

Praha/Zadov 23. října 2017 – Plánování přípravy je pro každého trenéra tou první a základní akcí, kterou před nadcházející sezónou musí udělat. Dohodnout termíny všech soustředění, zajistit místa ve zvolených lokalitách, zařídit zaplacení těchto soustředění a teprve potom vymýšlet náplň tréninkových jednotek na nich. Toto práce se musí udělat s předstihem a začínáte s ní ještě v době, kdy končí minulá sezóna. I letos jsem vše zařizoval během září, ale poté jsem zjistil, že se skupina rozroste a že se k nám po roce a půl vrací překážkář Petr Svoboda

  Číst více...

Praha/ Zadov 21. října 2017 – Říká se, že nikdy nevstoupíš do stejné řeky, ale také platí, dle názvu staršího českého filmu, že dobří holubi se vracejí. Po roce a půl se do naší skupiny vrací překážkář Petr Svoboda. V atletickém hnutí se o tom „šušká“ už pár dní, my jsem to na našich facebookových stránkách naznačili a tímto článkem to potvrzujeme. Petr strávil v naší skupině 13 let a loni na jaře jsme se dohodli, že potřebuje už udělat změnu a nabrat nový impuls do své další kariéry na atletické dráze. Po dvou letních sezónách a jedné mimořádně úspěšné halové se rozhodl, že se do naší skupiny vrátí a že by se rád s námi připravoval na závěr své mimořádné sportovní kariéry.

  Číst více...

Praha 20. října 2017 – Největší skupinový úspěch sezóny 2017 v podání Jirky Sýkory jsme si už připomněli, stejně tak i největší pozitivní skupinové překvapení Filipa Bartoňka a dnešní aktualita vás seznámí blíže s borcem, který zaznamenal největší progres výkonnosti v naší skupině v této sezóně. Pro někoho to bylo velké překvapení, ale Adam Havlas už v hale neznačil, že má na to, aby promluvil do české dorostenecké špičky.

  Číst více...

Strana 7 z 204První   Předchozí   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Další   Poslední