Aktuality

Sierra Nevada 4. listopadu2017 – Již od 23. října tráví svůj čas desetibojaři Jiří Sýkora a Jan Doležal na soustředění ve Španělsku ve středisku C. A. R. Sierra Nevada. Tréninky absolvují v areálu skvěle zařízeného střediska ve výšce 2320 m nad mořem a kopce chodí běhat ještě o něco výše. Výšlap si už udělali i do výšky 3000 m n m. Počasí jim tu od začátku pobytu přeje, a tak běhají většinou jen v tričkách s krátkými rukávy, někdy i do svlečení do půl těla. Ale to teď od soboty skončí….

  Číst více...

Sierra Nevada 29. října 2017 – Hned po prvním soustředění na Zadově odletěli v pondělí 23. října Jiří Sýkora s Janem Doležalem na další místo, kde bude skoro měsíc probíhat jejich podzimní příprava. Trenér Luděk Svoboda za ni letěl až v pátek 27. října. Těch pár dní měli oba desetibojaři na aklimatizaci v jejich novém tréninkovém místě. Sportovní areál Sierra Nevada leží v nadmořské výšce 2320 metrů a na takovou výšku je nutné se pár dní adaptovat.

  Číst více...

Praha 27. října 2017 – Už dříve jsme Vás seznámili s novinkou ohledně návratu Petra Svobody do naší skupiny a naznačili jsem i další změny. Od podzimu se naše skupina rozrostla o dva mladé atlety. Oba s námi už spolupracovali před příchodem k nám, ale od října jsou oba právoplatní členové naší skupiny. O koho jde? To už asi tušíte. Tím prvním je desetibojař Aleš Svoboda a tím druhým překážkář Ivan Zavřel.

  Číst více...

Praha/Zadov 23. října 2017 – Plánování přípravy je pro každého trenéra tou první a základní akcí, kterou před nadcházející sezónou musí udělat. Dohodnout termíny všech soustředění, zajistit místa ve zvolených lokalitách, zařídit zaplacení těchto soustředění a teprve potom vymýšlet náplň tréninkových jednotek na nich. Toto práce se musí udělat s předstihem a začínáte s ní ještě v době, kdy končí minulá sezóna. I letos jsem vše zařizoval během září, ale poté jsem zjistil, že se skupina rozroste a že se k nám po roce a půl vrací překážkář Petr Svoboda

  Číst více...

Praha/ Zadov 21. října 2017 – Říká se, že nikdy nevstoupíš do stejné řeky, ale také platí, dle názvu staršího českého filmu, že dobří holubi se vracejí. Po roce a půl se do naší skupiny vrací překážkář Petr Svoboda. V atletickém hnutí se o tom „šušká“ už pár dní, my jsem to na našich facebookových stránkách naznačili a tímto článkem to potvrzujeme. Petr strávil v naší skupině 13 let a loni na jaře jsme se dohodli, že potřebuje už udělat změnu a nabrat nový impuls do své další kariéry na atletické dráze. Po dvou letních sezónách a jedné mimořádně úspěšné halové se rozhodl, že se do naší skupiny vrátí a že by se rád s námi připravoval na závěr své mimořádné sportovní kariéry.

  Číst více...

Praha 20. října 2017 – Největší skupinový úspěch sezóny 2017 v podání Jirky Sýkory jsme si už připomněli, stejně tak i největší pozitivní skupinové překvapení Filipa Bartoňka a dnešní aktualita vás seznámí blíže s borcem, který zaznamenal největší progres výkonnosti v naší skupině v této sezóně. Pro někoho to bylo velké překvapení, ale Adam Havlas už v hale neznačil, že má na to, aby promluvil do české dorostenecké špičky.

  Číst více...

Praha 18. října 2017 – Největšího úspěchu z naší skupiny v sezóně 2017 dosáhl Jiří Sýkora a o tom jsme psali v nedávné aktualitě. Dnes se podívejme na největší překvapení, které pro příznivce atletiky asi připravil mladý dorostenecký tyčkař Filip Bartoněk. Ten přišel do skupiny po halové sezóny a mezi dorostenci letos v tyčkařském sektoru v Česku kraloval. Výrazně si vylepšil osobní rekord a výkon 491 cm mu vynesl limit a následně i účast na MS do 17 let v keňském Nairobi. Filip se však zlepšil a to výrazně i ve sprintu a tam je možná základ těch jeho tyčkařských výkonů…

  Číst více...

Praha 16. října 2017 – Hodnocení výsledků členů naší skupiny uplynulé letní sezóny si můžete přečíst na naší úvodní stránce, ale neuškodí připomenout to NEJ, co se klukům ze skupiny povedlo. Podívejme se tedy na 3 NEJ naší skupiny v roce 2017. Připomeňme si největší úspěch, největší překvapení a největší výkonnostní posun. Komu tyto přívlastky patří? Největší úspěch patří samozřejmě Jirkovi Sýkorovi za jeho zlato na ME do 23 let, největší překvapení pak Filipovi Bartoňkovi za jeho účast na MS do 17 let a ten největší výkonnostní posun udělal čtvrtkař Adam Havlas. Pojďme tedy od začátku – největší úspěch.

  Číst více...

Zadov 14. října 2017 – Období odpočinku je za námi, od začátku října zahájili desetibojaři Jiří Sýkora a Jan Doležal s překážkářem Davidem Sklenářem přípravu na další sezónu. Po týdnu se k nim přidali i mladší členové skupiny, kterým skončila letní sezóna 2017 později. Naše skupina se poněkud rozrostla. Přišel juniorský reprezentant v desetiboji Aleš Svoboda a překážkář Ivan Zavřel. V neděli 8. října jsme se vydali zatím v menším počtu na naše pravidelné místo podzimních soustředění, na Šumavu, na Zadov. Strávíme tam více než dva týdny a postupně za námi budou dojíždět ostatní členové skupiny. Na úvod jsme tam zahájili ve složení Jirka Sýkora, Jan Doležal, David Sklenář a Hynek Hampel.

  Číst více...

Praha 28. září 2017 – Poslední závod této sezóny absolvovali naši dorostenci Martin Janský, Filip Bartoněk a Adam Havlas ve sváteční den 28. září v pražském Edenu. Tam se konalo finálové kolo M ČR družstev dorostu. Martin s Filipem pomáhali svými výkony mateřskému klubu Adama Havlase Atletika Jižní město. Tento klub měl v boji i družstvo dívek a neskrýval ambice na dvojnásobné vítězství. Zatímco dívkám se to suverénně podařilo, kluci skončili po dramatickém souboji o tři body na druhém stříbrném stupínku. Pro nás to však bylo dramatické už před samotným závodem… Junioři měli své finále v Ostravě a tam startoval v dresu Slavie Praha Lukáš Svoboda.

  Číst více...

Strana 6 z 203První   Předchozí   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Další   Poslední