Aktuality

La Santa 27. dubna 2019 - Od roku 2002 jezdíme na soustředění na jeden z Kanárských ostrovů a to na Lanzarote. Zdejší středisko La Santa nabízí ideální místo pro trénink sprintu, teplé počasí po celý rok, občas větrno, což je ale pro rozvoj maximální rychlosti dobré. Prší tu jen sporadicky a nikdy to není delší vytrvalý déšt. Vše je tu při ruce, stadion, posilovna, rehabilace, pláž, moře a mnoho dalších možností k využití (sportem) volného času. Od té doby jsem tu byl skoro již čtyřicetkrát! Středisko se za tu dobu dost změnilo - rozrostlo, ale nekteří zaměstnanci zůstávají stejní a už jsme se s nimi velmi spřátelili.

  Číst více...

Praha 22. března 2019 – Dlouho jsem se tady neozvali, ale to neznamená, že jsme pilně netrénovali. Velkou část jarní přípravy na sezónu 2019 máme za sebou. Teď nás už čekají ty příjemnější tréninky, rychlosti, překážek a rychlostní vytrvalosti. Neoblíbené běhání temp už mají svěřenci za sebou. Před Velikonocemi měli studenti volno ve škole a tak jsme zařadili pár dvoufázových tréninků, udělali jsme si takové malé soustředění v Praze a po Velikonocích odlétá část skupiny (Petr Svoboda, Lukáš Svoboda, Jan Kisiala, Tony Wijas a Martin Janský) na Kanárské ostrovy, kde bychom rádi udělali několik kvalitních rychlostních a rychlostně vytrvalostních tréninků.

  Číst více...

Praha 26. března 2019 - Náš pobyt na Tenerife skončil. V pondělí před půlnocí jsme přiletěli do Prahy a na letišti nás čekala teplota jen kolem tří stupňů. Přes den je v Praze o něco tepleji, ale do “teplíčka” z Tenerife to má daleko. Musíme se s tím však vypořádat. Čeká nás nyní měsíc tréninku v Praze a koncem dubna letíme opět na Kanárské ostrovy na Lanzarote. Tam už to bude rychlostní příprava před letní sezónou. Nyní je hlavní náplní tempová vytrvalosta a rozvoj síly...a to se dá v česku zvládnout.

 

  Číst více...

Tenerife 21. března 2019 - Od 4. března je Petr Svoboda na soustředění na ostrově Tenerife. První týden tu s ním byli i Jiří Pechar a Erik Jelínek a ti si pak na týden odskočili domů a nahradil je tu trenér Luděk Svoboda. Po týdnu stráveným jen ve dvou, přiletěli v pondělí na poslední týden našeho pobytu i další mladí členové skupiny - Martin Janský, Adam Havlas, Tony Wijas a Ivan Zavřel a opět se sem vrátili i Jirka Pechar a Erik Jelínek. Počasí je tu skvělé a tak můžeme hodně kvalitně naběhat nepříjemné tempově vytrvalostní úseky. Ty se zatím příliš netýkají Petra Svobody, který tu především lehce kluše, dělá prolézačky, abecedy a běhá rovinky a hodně posiliuje....

  Číst více...

Praha 16. března 2019 - Letošní světový šampionát atletů v Dauhá bude posledním, na který se bude moci atlet nominovat na základě splnění entry standartu vypsanému mezinárodní a ponažmo národní federaci. Od Olympijských her 2020 bude dle vyjádření IAAF platit nový systém nominace atletů. Ten byl měl vycházet ze světového rankingu každé disciplíny a k těmto atletům dle žebříčku, tedy rankingového pořadí, budou vybráni i atleti, kteří předvedou vyjímečný, mimořádný, výkon (tak se o tom alespoň v minulosti hovořilo). Co to je mimořádný výkon? IAAF nyní tyto “limity” zvěřejnila a ty jsou opravbu hodně tvrdé! V mnoha disciplínách lepší než stávající české rekordy!

  Číst více...

Praha 10. března 2019 - Nedávno skončila halová sezóna a my už myslíme na tu letní. Bude dlouhá pro českou špičku, kterou čeká až koncem září Mistrovství světa v Dauhá a podle toho vypadá i česká termínová listina. Bude se prostě závodit o trochu déle, než v jiných letech. To však neznamená, že příprava na ní bude moci být odložena na pozdější dobu. My jsme letos naopak začali už v první polovině března soustředěním v teplých podmínkách ostrova Tenerife. Proč tak brzy?

  Číst více...

Praha 4. března 2019 - Halová sezóna je za námi, včetně evropského halového šampionátu v Glasgowě (bez naší účasti) a po krátkém odpočinku zahajujeme přípravu na letní sezónu. Sezónu, která bude abnormálně dlouhá, neboť její vrchol MS je až koncem září. Ostatní mezinárodní vrcholy MEJ a ME do 23 let jsou pak v červenci. I příprava na ní bude jiná, než v minulých letech. Proč? Petr Svoboda po vynechání haly začne s přípravou v teplých klimatických podmínkách už dříve, než v jiných letech a tak již dnes odlétá na Tenerife...

  Číst více...

Praha 24. února 2019 - Víkend patřil v pražské hale ve Stromovce Mistrovství České republiky juniorů a dorostu. Členové naší skupiny si dělali zálusk na několik medailí a to se jim podařilo. Martin Janský vybojoval stříbro v běhu na 60 m překážek a Adam Havlas získal bronz na trati 200 m. Do finále na překážkách se probojovali i Ivan Zavřel aTony Wijas. Na závěr šampionátu vybojovali Martin s Adamem spolu s Benešem a Šebíkem i stříbrnou medaili ve štafetě 4 x 200 m.

  Číst více...

Praha 20. února 2019 - Po Mistrovtsví České republiky mužů a žen čeká tento víkend v pražské hale ve Stromovce boj o mistrovské tituly kategorii dorostu a juniorů. Ve hře o mediale budou i členové naší skupiny - překážkáři Martin Janský, Ivan Zavřel a Tony Wijas a sprinter Adam Havlas. Na rozdíl od seniorského šampionátu v Ostravě, kde byl pro nás úspěch každý postup do finále, máme tentokrát podstatně vyšší ambice. K tomu nás opravňuje pohled do současných českých juniorských tabulek roku a také do seznamu přihlášených závodníků. V obou případech je to pohled optimistický...

  Číst více...

Ostrava 17. února 2019 - Na mistrovství ČR mužů a žen do Ostravy jsme neodjížděli s medailovými ambicemi s výjimkou bývalých členů skupiny vícebojařů a tyto přepoklady se v Ostravě naplnily. Sobota nám přinesla vesměs jen “výbuchy”. Mladí překážkáři závod pokazili (spíše vůbec nevyběhli z bloků), Kačka Kodrová se přes vylepšení osobáku do finále smolně neprobojovala a tak nám spravila chuť až neděle a výborné představení Adama Havlase na 200 m...

  Číst více...

Strana 4 z 213První   Předchozí   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední