Aktuality

Praha/ Zadov 21. října 2017 – Říká se, že nikdy nevstoupíš do stejné řeky, ale také platí, dle názvu staršího českého filmu, že dobří holubi se vracejí. Po roce a půl se do naší skupiny vrací překážkář Petr Svoboda. V atletickém hnutí se o tom „šušká“ už pár dní, my jsem to na našich facebookových stránkách naznačili a tímto článkem to potvrzujeme. Petr strávil v naší skupině 13 let a loni na jaře jsme se dohodli, že potřebuje už udělat změnu a nabrat nový impuls do své další kariéry na atletické dráze. Po dvou letních sezónách a jedné mimořádně úspěšné halové se rozhodl, že se do naší skupiny vrátí a že by se rád s námi připravoval na závěr své mimořádné sportovní kariéry.

  Číst více...

Praha 20. října 2017 – Největší skupinový úspěch sezóny 2017 v podání Jirky Sýkory jsme si už připomněli, stejně tak i největší pozitivní skupinové překvapení Filipa Bartoňka a dnešní aktualita vás seznámí blíže s borcem, který zaznamenal největší progres výkonnosti v naší skupině v této sezóně. Pro někoho to bylo velké překvapení, ale Adam Havlas už v hale neznačil, že má na to, aby promluvil do české dorostenecké špičky.

  Číst více...

Praha 18. října 2017 – Největšího úspěchu z naší skupiny v sezóně 2017 dosáhl Jiří Sýkora a o tom jsme psali v nedávné aktualitě. Dnes se podívejme na největší překvapení, které pro příznivce atletiky asi připravil mladý dorostenecký tyčkař Filip Bartoněk. Ten přišel do skupiny po halové sezóny a mezi dorostenci letos v tyčkařském sektoru v Česku kraloval. Výrazně si vylepšil osobní rekord a výkon 491 cm mu vynesl limit a následně i účast na MS do 17 let v keňském Nairobi. Filip se však zlepšil a to výrazně i ve sprintu a tam je možná základ těch jeho tyčkařských výkonů…

  Číst více...

Praha 16. října 2017 – Hodnocení výsledků členů naší skupiny uplynulé letní sezóny si můžete přečíst na naší úvodní stránce, ale neuškodí připomenout to NEJ, co se klukům ze skupiny povedlo. Podívejme se tedy na 3 NEJ naší skupiny v roce 2017. Připomeňme si největší úspěch, největší překvapení a největší výkonnostní posun. Komu tyto přívlastky patří? Největší úspěch patří samozřejmě Jirkovi Sýkorovi za jeho zlato na ME do 23 let, největší překvapení pak Filipovi Bartoňkovi za jeho účast na MS do 17 let a ten největší výkonnostní posun udělal čtvrtkař Adam Havlas. Pojďme tedy od začátku – největší úspěch.

  Číst více...

Zadov 14. října 2017 – Období odpočinku je za námi, od začátku října zahájili desetibojaři Jiří Sýkora a Jan Doležal s překážkářem Davidem Sklenářem přípravu na další sezónu. Po týdnu se k nim přidali i mladší členové skupiny, kterým skončila letní sezóna 2017 později. Naše skupina se poněkud rozrostla. Přišel juniorský reprezentant v desetiboji Aleš Svoboda a překážkář Ivan Zavřel. V neděli 8. října jsme se vydali zatím v menším počtu na naše pravidelné místo podzimních soustředění, na Šumavu, na Zadov. Strávíme tam více než dva týdny a postupně za námi budou dojíždět ostatní členové skupiny. Na úvod jsme tam zahájili ve složení Jirka Sýkora, Jan Doležal, David Sklenář a Hynek Hampel.

  Číst více...

Praha 28. září 2017 – Poslední závod této sezóny absolvovali naši dorostenci Martin Janský, Filip Bartoněk a Adam Havlas ve sváteční den 28. září v pražském Edenu. Tam se konalo finálové kolo M ČR družstev dorostu. Martin s Filipem pomáhali svými výkony mateřskému klubu Adama Havlase Atletika Jižní město. Tento klub měl v boji i družstvo dívek a neskrýval ambice na dvojnásobné vítězství. Zatímco dívkám se to suverénně podařilo, kluci skončili po dramatickém souboji o tři body na druhém stříbrném stupínku. Pro nás to však bylo dramatické už před samotným závodem… Junioři měli své finále v Ostravě a tam startoval v dresu Slavie Praha Lukáš Svoboda.

  Číst více...

Praha 24. září 2017 – Sezóna 2017 se blíží k závěru. Desetibojařům naší skupiny Jirkovi Sýkorovi a Honzovi Doležalovi, stejně tak jako překážkáři Davidu Sklenářovi již skončila. Prodlouženou jí mají mladíci dorostenci Filip Bartoněk, Martin Janský a Adam Havlas, a také junior Lukáš Svoboda. Poslední závod je čeká 28. září v rámci finále M ČR družstev dorostu a juniorů. V pátek absolvovali mladíci středoškolský Corny pohár a vedli si v něm solidně.

  Číst více...

Kolín 17. září 2017 – Konec sezóny se blíží a září je vždy obdobím vyvrcholením soutěží družstev mládeže. V neděli se konalo v Kolíně mistrovství Čech dorosteneckých družstev, což bylo zároveň semifinále M ČR družstev této kategorie. Do finále, které bude 28. září v Edenu na Slavii si postup zajišťovalo pět nejlepších týmů, ale medaile brali jen tři nejlepší. Naši dorostenci Filip Bartoněk, Adam Havlas a Martin Janský oblékali dres Atletiky Jižní město a toužili po postupu i medaili. Postoupit se jim podařilo, ale medaile si domů neodváželi…

  Číst více...

Moravská Třebová 16. září 2017 – V Moravské Třebové se koncem sezóny pravidelně pořádá „rozlučkový“ víceboj pro všechny věkové kategorie i příchozí. Účast bývá velká a na start se staví i špičkoví čeští vícebojaři. Letos si do Moravské Třebová odskočil i Jan Doležal, který pro zranění achilovky žádný víceboj letos nešel. I tady závodil opatrně, tak aby jen otestoval svou achilovku, že zátěž vydrží. Honza závod vyhrál ziskem 7060, čímž zaostal jen 30 bodů za už letitým rekordem mítinku.

  Číst více...

Plzeň 10. září 2017 – Konec sezóny 2017 se blíží a pro seniorskou kategorii bylo posledním větším podnikem té letošní plzeňské Mistrovství ČR družstev neboli finále Extraligy. Co tam bylo k vidění? Řada atletů české špičky, kteří nastoupili pro povinné body pro své kluby, ale také řada výkonů, které snad do soutěže, která nese název Extraliga, nepatří. Členové naší Jiří Sýkora, Jan Doležal a Filip Bartoněk (pro toho ještě sezóna nekončí) skupiny pomohli svými výkony k třetímu místu mužů PSK Olymp Praha, ale i na nich bylo vidět, že sezóna pomalu končí. Snad jen Jiří Sýkora mohl být hodně spokojený s osobního rekordu ve vrhu koulí 15,22.

  Číst více...

Strana 3 z 199První   Předchozí   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední