Aktuality

Potchefstroom /Praha 31. března 2017 – Desetibojaři Jiří Sýkora a Jan Doležal jsou již skoro měsíc na soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu a jejich pobyt se již blíží ke konci. Ve středu nastoupí do letadla a přes Londýn vyrazí z Jihoafrické republiky domů do Prahy. Poslední týden jsou již v Potchefstroomu opět sami, Trenér Luděk Svoboda pobyl s nimi na jihu Afriky jen dva týdny a od čtvrtka je opět doma se svými mladšími svěřenci. Desetibojaři jedou poslední týden podle plánu a s trenérem jsou denně ve spojení přes facebook.

  Číst více...

Potchefstroom 26. března 2017 – Naše soustředění desetibojařů Jiřího Sýkory s Janem Doleželem pokračuje v jihoafrickém Potchefstroomu podle plánů. V našich aktualitách jsme se zatím více věnovali mimotréninkovým aktivitám, ale věřte trénink je tu pro oba kluky na prvním místě. Ve sportovním areálu NWU – Pukkie Atletiek je pro něj vše, na co si pomyslíte. Areál je to rozsáhlý, a ačkoliv je tu opravdu hodně atletů z mnoha zemí, všichni se mohou „vyřádit“ dle svých představ. V takovém prostředí je radost trénovat.

  Číst více...

Pilanesberg 24. března 2017 – Jediný den volna, během pobytu trenéra Luďka Svobody, měli Jiří Sýkora a Jan Doležal v pátek 24. března a tak si našli čas na výlet do zdejší nádherné přírody. Navštívili jsme Národní park Pilanesberg, strávili jsme v něm i noc ze čtvrtka na pátek a projeli mnoho kilometrů po parku. Viděli jsme tam snad vše, co se tam vidět dá, z Velké pětky chyběli jen gepard a buvoli. Musím hned na úvod přiznat, že když se objevíte jen několik málo metrů od lvů, či slonů, tak je ve vás malá dušička…nebyli jsem tam poprvé, ale každá návštěva stojí za to...

  Číst více...

Potchefstroom 23. března 2017 – Už více než deset dní jsou v Jihoafrické republice v Potchefstroomu Jiří Sýkora a Jan Doležal a týden s nimi i je tu i trenér Luděk Svoboda. Po krátkém úvodním aklimatizačním pobytu, po příjezdu trenéra kluci makají většinou dvoufázově. Mezi tréninky mají čas na golf, rybaření a zejména na vaření. Večerní grilovaní je tady opravdu zážitek a my mu budeme věnovat dnešní aktualitu.

  Číst více...

Potchefstroom 16. března 2017 – Vícebojaři Jiří Sýkora a Jan Doležal jsou již více než týden na jihu Afriky v JAR. Ve středu za nimi dorazil i trenér Luděk Svoboda. Trénovat ve zdejším sportovním areálu budeme až do konce března (trenér se vrací zpět 30. a kluci týden po něm). Zdejší podmínky k tréninku jsou skvělé, to už známe z našich minulých návštěv. Trenér je tu popáté a kluci podruhé. Chceme tu udělat obecnou objemovou přípravu a tak většinu dní trénujme dvoufázově. Během týdenního pobytu bez trenéra kluci zvládli výborně aklimatizaci, která je hodně důležitá, vždyť zdejší areál leží v nadmořské výšce před 1500 metrů nad mořem.

  Číst více...

Bělehrad 7. března 2017 – Z odstupem několika málo dní… Poprvé ve své kariéře se na start na HME postavil vícebojař Jiří Sýkora. Pro juniorského mistra světa v desetiboji to bylo skutečně premiérové představení na velké halové akci mezi muži. Vůbec poprvé v životě čekal na Jirku závod na dráze, která je pružná, kde není dráha postavena na betonu, ale na prknech, která pruží. Jirka zvládl závod se ctí a nebýt nepovedené dálky, kde mu vůbec nevycházel rozběh a při níž ztratil oproti svým letošním výkonům kolem 100 bodů, nasbíral 5902 bodů. To je druhý nejlepší výsledek po osobáku z HM ČR 5985 bodů a opět výrazně lepší, než byl jeho osobák před touto sezónou. Skončil desátý a poprvé mezi seniory velkou akci dokončil!

  Číst více...

Bělehrad 6. března 2017 – V srbské metropoli Bělehradě jsme se v pátek večer mohli těšit z medaile bývalého člena skupiny Petra Svobody v závodě na 60 m překážek a v sobotu ráno v 7. 30 hod. jsme s Jirkou Sýkorou odjížděli z hotelu do haly, kde jej čekala seniorská premiéra v sedmiboji při HME. Jirka toužil po překonání hranice 6000 bodů, která mu při HM ČR o 25 bodů utekla, a já si hlavně přál, aby sedmiboj mezi muži Syky dokončil se ctí. To se nakonec podařilo, i když nám v průběhu dvoudenního klání vždy do zpěvu nebylo. Jirka však bojoval a domů si odváží i tři osobní rekordy v dílčích disciplínách (koule, tyč a 60 m překážek).

  Číst více...

Bělehrad 4. března 2017 – První aktualitu z dějiště HME v srbském Bělehradě musím věnovat bývalému členu skupiny Petru Svobodovi. Ten si doběhl ve finále závodu na 60 m překážek pro svou třetí medaili z halových evropských šampionátů. Bronz slavil neskutečným způsobem a myslím, že si tu oslavu zasloužil. Kdo jiný? Po zdravotních problémech, kterými si po zisku zlata v Paříži prošel, nebylo asi mnoho těch, kteří by věřili, že to Peťan ještě někdy dokáže. Já tomu věřil, a i když jsem u toho už nebyl jako jeho trenér, tak mu tu medaili moc a moc přeji… Peťane jsi prostě borec…

  Číst více...

Praha 28. února 2017 – Ve středu odlétá česká atletická výprava do dějiště evropského halového šampionátu do srbského Bělehradu. Mezi sedmadvaceti českými reprezentanty (mimochodem druhá nejpočetnější výprava v historii) je i člen naší skupiny vícebojař Jiří Sýkora a v týmu bude i jeho trenér Luděk Svoboda. V pondělí byly zveřejněny oficiální startovní listiny a tak Jirka už zná všechny své soupeře, které na rozdíl od ostatních disciplín nepřihlašovali jednotlivé federace, ale byli ke startu vybrání EAA. Vedle Jirky je mezi jeho patnácti soupeři i další český vícebojař, letošní halový mistr ČR Adam Sebastian Helcelet.

  Číst více...

Praha 25. února 2017 – Halové Mistrovství České republiky mužů a žen pro rok 2017 se nám nepovedlo. Naše výsledky si určitě za rámeček nedáme. Nemohu si ani vzpomenout, kdy jsme při něm vyšli medailově naprázdno! Šesté místo Davida Sklenáře na 60 m překážek a sedmé Jirky Sýkory v tyči je méně než jsme očekávali. Třetí náš zástupce na šampionátu Adam Havlas hlavně sbíral zkušenosti a jeho účinkování skončilo podle očekávání již v rozběhu na 60 m.

  Číst více...

Strana 10 z 202První   Předchozí   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Další   Poslední