Halová sezóna 2019 má už před sebou jen domácí vrcholy

Praha 4. února 2019 - Není to tak dávno, co halová sezóna 2019 začala a v Česku už pomalu končí. Atleti mají před sebou už jen domácí šampionáty - tento týden vícebojařské v Praze, příští víkend se o tituly utkají muži a ženy v Ostravě a další víkend bude patřit v Praze dorostu a juniorům. Jak si dosud vedou členové naší skupiny? Na to dá nejlepší odpověď pohled do českých tabulek. V nich si stojíme velice dobře především v kategorii juniorů a právě v této karegorii máme i největší šance na zisk medailových umístění. Na to si však budeme muset až do 23. února....

Přeborem Prahy de fakto pro atlety skončila možnost předvést výkony, které by jim zajistili start na domácích šampionátech. V termínovce jsou již jen veřejné závody v Jablonci a Ostravě a také mezinárodní mítink v ostravské hale a na nich už členové naší skupiny startovat nebudou. Víkendy budou patřit jen domácím šampionátům. Ten první, vícebojařský, nás letos zas tak moc nezajímá, i když budeme držet palce bývalým členům skupiny (Jan Doležal bude v sedmiboji mužů obhajovat loňský titul mistra ČR). Také do Ostravy na seniorský šampionát zřejmě pojedeme bez nároků na medialová umístění (finále bude cílem jak pro Erika Jelínka, Jana Kisialu a Lukáše Svobodu na 60 m překážek, tak i Adama Havlase na 200 m) a tak se nejvíce těšíme na juniorský šampionát, který nás čeká v naší hale ve Stromovce 23. a 24. února.
Jak si nyní stojíme v českých tabulkách? Začněme pohledem do mužských a ženských tabulek. V běhu na 60 m patří 9.místo loňskému dorostenci Jiřímu Pecharovi 6,89, ale ten pro zranění zřejmě únorové závody vynechá. Na dvoustovce je v první desítce, na sedmém místě, Adam Havlas 21,83. Nejlépe si stojíme tradičně v běhu na 60 m překážek. Erik Jelínek se dělí o sedmou příčku 7,20, Jan Kisiala je časem 7,25 desátý a Lukáš Svoboda 7,31 je těsně za elitní desítkou na 12. místě. Všichni tři jsou ještě mladí, o čemž svědčí jejich tabulkové pořadí v kategorii do 23 let, která však nemá v hale samostatný šampionát. Erik Jelínek se v této kategorii dělí o první místo s Ondřejem Kopeckým, Jan Kisiala je třetí a Lukáš Svoboda pátý.
Mezi ženami na 60 m překážek patří Kateřině Kodrové patnácté místo 8,77.
Podstatně lepší je pohled do juniorských tabulek. V běhu na 60 m je Jiří Pechar 6,89 třetí a Adam Havlas šestý 6,98. V běhu na 200 m patří Adamu Havlasovi třetí příčka 21,83 a Martin Janský je na osmém místě 22,08. A nejlépe si stojíme opět v běhu na 60 m překážek. Na nejvyšším místě fuguruje a tabulkám tedy vévodí Martin Janský výborným časem 7,92 (jedenáctý výkon všech dob mezi českými juniory). Páté místo patří Ivanu Zavřelovi za výkon 8,23 a do elitní desítky se zařadil na osmé místo při svém prvním startu na překážkách i Tony Wijas 8,31.
Junioři naší skupiny se neztrácejí ani v evropských tabulkách. Martin Janský je na překážkách na 14. místě a Adam Havlas na 200 m na 18. místě.
Věříme, že se nám podaří nyní dobře vyladit formu a na nejdůležitějších akcích domácí sezóny kluci své výkony ještě vylepší a snad se dočkáme i nějaké té medaile....Návrat