Víkendový Přebor Prahy s očekáváním zisků juniorských medailí

Praha 1. února 2019 - O víkendu nás čeká Přebor Prahy mužů, žen i juniorů a dorostu. Naše skupina se představí především v kategorii juniorů, v níž očekáváme poměrně bohatou žeň medailí. V mužské kategorii by byl zisk medaile spíše překvapením, ale ani to nemusí nemožné. Kdo jsou naše největší želízka? Junioři Martin Janský a Adam Zavlas, ale i Ivan Zavřel a Tony Wijas se mohou domů vracet ověnčeni medailemi...

    V kategorii mužů se představí především překážkáři. Hostu skupiny Janu Kisialovi, hlavně čtvrkaři překážkáři, který pouze letos v zimě zkoučí krátké překážky v naší skupině a svěrenci Petra Habáska patří v pražských tabulkách šesté místo. Je zajímavé, že před ním není žádný specialista stodesítkař (ti jaksi vymírají a mladí ještě nedorůstají). Kisi má zaběhnutý 8,25 a na lídra tabulek Michala Brože (také čtřvrtkař překážkách) ztrácí 0,25. Za Brožem se v tabulkách seřadili vícebojaři Jiří Sýkora 8,02, Marek Lukáš, Adam Sebastian Helcelet a Jan Doležal .Hned za Kisialou je v tabulkách další člen naší skupiny Erik Jelínek (8,31). Veříme, že si oba členové naší skupiny vylepší osobní rekordy a že jim bude statečně sekundovat mimo soutěž běžící Lukáš Svoboda (na horním snímku v dresu Spartaku Vlašim), který má letos zaběhnuto 8,32.Erik je na neděli přihlášen i na závod na 200 m.)
    

Optimističtěji hledíme v juniorskému závodu na 60 m překážek. Nejlepší český výkon tohoto rokumezi juniory totiž patří Martinu Janskému 8,04 a k Přeboru Prahy nastoupí v roli favorita na titul. Třetí příčka patří mezi juniorskmi překážkáři Ivanu Zavřelovi a on chce vylepšit svůj osobák 8,23. Veříme že bude vidět i Tony Wijas, který zatím překážky letos v hale něběžel, ale před dvěma lety reprezentoval na 110 m překážek na MS do 17 let v Nairobi.
     

S naději vzhlížíme i k hladké šedesátce, kde nejlepší pražský výkon patří Jiřímu Pecharovi 6,89, ale ten se před týdnem zranil a v sobotu nepoběží. Dává tak šanci Adamu Havlasovi 7,08, kterému patří druhý nejlepší pražský výkon roku a na medali budou chtít útočit i Tony Wijas 7,16 a Martin Janský7,20. V šestce nejrychlejších pražských juniorů je letos šest sprinterů Olympu!!! Mezi touto šesticí figuruje na 3. místě jen dálkař Jan Jirásek z Dukly, ale na 60 m není přihlášem....

       V neděli budeme patřit i k největším favoritů v běhu na 200 m. Pražským juniorským tabulkách výrazně kraluje Adam Havlas 21,83 a hned za ním figuruje jméno Martina Janského 22,45. Další pražští doustovkaři už mají zaběhnuté výkony těsně, nebo na hranici 23 sekund.
Závěr Přeboru bude ve znamení štafet 4 x 200 m a my neskromně toužíme v této disciplíně po zlatu..... A v jakém složení poběžíme? Havlas - Janský - Beneš a Šebík, Zavřel, nebo Wijas.
       Na pražských Přeborech bude chybět Kateřina Kodrová, kterou čeká závod v sobotu v Luxemburgu....Návrat