Už příští týden začnou pro členy skupiny halové závody

Praha 5. ledna 2019 - Vánoční svátky a i Nový rok jsou už za námi. Zase jsme všichni o rok starší....Dodatečně tedy všem vše nej v roce 2019... I naše příprava na halovou sezónu je téměř za námi, i když do vrcholů je ještě relativně daleko. Čas však běží hrozně rychle a za pár týdnů budeme konstatovat, že už je za námi i celá halová sezóna. V naší skupině mají téměř všichni vysoké cíle a chtějí se předvést. Tréninkové ukazatele i testy mladých, které absolvovali tento týden (horní fotka je z nich), naznačují, že by tato sezóna mohla být povedená.... ale až závody ukáží, jak jsem se připravili. Skupinu také čeká během halové sezóny “drobná” změna, věřím, že k lepšímu, ale o té až jindy...

Není to tak dávno, co jsme začali na Zadově přípravu na halovou sezónu. Skupina se na podzim rozrostla a začalo nás třináct!!! Nováčci brzy zapadli, byť se mnohým zdálo, že nás je až moc. Se zpožděním zahájil přípravu Jirka Pechar, který si dal po startu na OH mládeže v Buenos Aires krátký odpočinek. Na Zadově s námi ještě nebyl a my jsme tam dělali na všeobecném základě, na naše poměry ve větším objemu, než v minulých letech (až na Petra Svobodu, který řešil, co dělat s bolavou patou - operovat, či nikoliv). Po Zadově jsme další měsíc trénovali v Praze, jen na týden jsme si odskočili na soustředění do Jablonce. V té době, koncem listopadu měl jasno už i Peťan. Rozhodl se pro operaci a tu podstoupil u MuDr. Hospodára v nemocnici na Malvazinkách a po měsíci již, krátce před koncem roku, začal klusat. Byl s námi i na soustředění na Kanárských ostravech. Tam hlavně rehabilitoval v mořské vodě a posiloval, dělal kruhové tréninky a využíval fyzioterapeuta Jana Ludvíka. Ty dva týdny mu tam hodně pomohly. Ostatní, letos netradičně na Tenerife, vlastně zahájili rychlostní přípravu a ta se jim myslím vydařila. Největší objem tam naběhal Adam Havlas a spolu s ním i Jirka Pechar, který stále doháněl předevěším tempovou přípravu.
Soustředění se povedlo i Tonymu Wijasovi, Eriku Jelínkovi a Ivanu Zavřelovi, kteří hodně pracovali na technice překážek. Velký pokork v ní udělali i Martin Janský a především Lukáš Svoboda.
Desetibojařské části skupiny se rozšířil okruh spolupracujících trenérů. Ke Koljovi Goroškovovi (tyč) a Josefu Šilhavém (koule a disk) se přidal Jaroslav Bába, který Jirkovi Sýkorovi, Janu Doležalovi a Aleši Svobodovi pomůže s výškou. Vše skloubit do týdenních plánů bylo někdy hektické a ne vždy se to povedlo... Přesto se klukům příprava povedla a poslední tréninky naznačují, že jsou na tom dost dobře a směle mohou směřovat své myšlenky k HME (pokud jim nesměřují úplně někam jinam).
Tréninkové dobré časy běhali i mladíci, překážkáři a sprinteři a tyto výkony z tréninků potrvdily i společně testy pro SCM na Strahově. Jirka Pechar kraloval v běžeckých testech 30 m letmo, 50 m z vysokého startu a 150 m. Tony Wijas byl suverénní v odrazovém testu - 10skoku a patil i k nejlepším na letmou třicítku. Martin Janský a Ivan Zavřel se oproti loňsku hodně zrychlili a Martin už patřil k nejrychlejším i mezi specialisty sprintery zařazenými v SCM. Adam Havlas se letos chystá předevím na 200 m a snad už i 400m a naběhal dost rychlostně vytrvalostních úseků, ale pohnul se opět i rychlostně a především silově a odrazově!!!
Co to vše znamená? Jediné. Můžeme se těšit na halovou sezónu a v ní nás bude čekat hodně závodů, ale i určité změny ve skupině.... Začínáme už 7. ledna při Akademickém halovém M ČR na Strahově...Návrat