„Návrat ztraceného syna“ nám poněkud zkomplikoval plány přípravy

Praha/Zadov 23. října 2017 – Plánování přípravy je pro každého trenéra tou první a základní akcí, kterou před nadcházející sezónou musí udělat. Dohodnout termíny všech soustředění, zajistit místa ve zvolených lokalitách, zařídit zaplacení těchto soustředění a teprve potom vymýšlet náplň tréninkových jednotek na nich. Toto práce se musí udělat s předstihem a začínáte s ní ještě v době, kdy končí minulá sezóna. I letos jsem vše zařizoval během září, ale poté jsem zjistil, že se skupina rozroste a že se k nám po roce a půl vrací překážkář Petr Svoboda

Během letní sezóny jsem se domluvil s mladým překážkářem Ivanem Zavřelem, že od podzimu bude trénovat nově s naší skupinou a myslel jsem si, že to bude jediná změna ve složení skupiny (kromě toho, že Tomáš Jonáš ukončil sportovní kariéru). Koncem září se však ozval bývalý člen skupiny Petr Svoboda, že by se chtěl k nám do skupiny vrátit a pokračovat ve své kariéře společně s námi. S ním by rád do skupiny přišel i jeho mladší bratr Aleš Svoboda, desetibojař, účastník ME juniorů v Grossetu. Zpočátku jsem tomu moc nevěřil, ale Petr si stál za svým rozhodnutím a mě nešlo říci, že po těch letech a bylo jich třináct, co jsme spolu strávili, že ho teď nevezmu zpátky. Samozřejmě jsem tento krok konzultoval se současnými členy skupiny. Všechny podzimní soustředění jsme měli již zajištěná a pobyty objednané, bez Petra. Společně skupinově jsme se však dohodli, že to nějak zvládneme a mě nastaly perné dny, zajistit celou přípravu i pro něj. Vše ještě zkomplikoval stav, že Peťan závodil až do konce září a počátkem října odjel na dovolenou. Vše jsem tedy musel zařizovat po telefonu.
Začátek přípravy absolvujeme tradičně na Šumavě na Zadově, tam problém s místy nebyl, ale kompletní skupinu se mi tam ve společném termínu dostat nepodařilo. Jirka Sýkora, Jan Doležal a David Sklenář odjeli na Zadov už 8. října a pak za nimi postupně dojížděli další - Filip Bartoněk, Hynek Hampel, Lukáš Svoboda, Aleš Svoboda a po návratu z dovolené dorazil i Petr Svoboda a ve stejné době i Martin Janský a Adam Havlas, kteří se dokázali ze školy uvolnit až krátce před školními prázdninami spojenými se státním svátkem 28. října.
   Musím říci, že se nám soustředění na Zadově vyvedlo. Počasí bylo skvělé, takové jsem tam zažil snad jednou za těch 25 let, co tam pravidelně jezdím a odtrénovali jsme toho opravdu dost. Hodně jsme toho naběhali, téměř 100 km obecné vytrvalosti, skoro 20 km tempové vytrvalosti, přes 5 km v kopcích a udělali jsme i hodně posilovacích abeced a různých posilovacích cviků s medicimbálem, vodními pytli, posilovacími vestami a manžetami na kotníky. K dispozici jsme tam měli (společně se skupinou trenéra Petra Habáska) i maséra Miloše Martince a ten se také činil.
   Desetibojaři Jirka Sýkora a Jan Doležal museli odjet domů dříve, už  23. října odlétají na další soustředění do španělské Sierra Nevady a potřebovali si v Praze zajistit potřebné věci před odletem. Po nich odjeli i David Skenář s Hynkem Hamplem, po dvanácti dnech na VT byli již unaveni a potřebovali si odpočinout, Lukáš Svoboda měl povinnosti ve škole, no a já jsem ze Zadova musel také odjet dříve, protože letím za desetibojaři do Sierra Nevady. Poslední týden tedy zůstali v penzionu U Horejšů jen „mladíci“ Filip Bartoněk, Adam Havlas, Martin Janský a Aleš Svoboda. Plán mají napsaný a dohlídne tam na ně Petr Svoboda.
Syky s Dolíkem odletí do Španělska, David s Hynkem mají plán, co dělat doma (já ještě s nimi pár dní budu) a pak, po mém odletu za desetibojaři, budou Hynek s Lukášem, Adamem, Filipem a už i Ivanem trénovat doma v Praze a dohlídne tu na ně trenér tyče Kolja Goroškov. Petr Svoboda s Davidem Sklenářem a Alešem Svobodou se přesunou do SC v Nymburce a jejich podzimní příprava bude dle napsaných plánů pokračovat tam. Chtěl jsem, aby odjeli také někam na jih Evropy, ale nepodařilo se nám sehnat takto narychlo volná místa ve sportovních střediscích. No tak to snad zvládnout v Česku.
   Společně budeme všichni v Praze až od poloviny listopadu a pak nás ještě budou čekat soustředění v Jablonci (desetibojaře a Filipa) v době kdy já budu s Peťanem a Davidem na soustředění na Kanárských ostrovech v La Santě.
Je to vše komplikované, ale zvládnout to musíme…Návrat