Aktuality

Kolín 17. září 2017 – Konec sezóny se blíží a září je vždy obdobím vyvrcholením soutěží družstev mládeže. V neděli se konalo v Kolíně mistrovství Čech dorosteneckých družstev, což bylo zároveň semifinále M ČR družstev této kategorie. Do finále, které bude 28. září v Edenu na Slavii si postup zajišťovalo pět nejlepších týmů, ale medaile brali jen tři nejlepší. Naši dorostenci Filip Bartoněk, Adam Havlas a Martin Janský oblékali dres Atletiky Jižní město a toužili po postupu i medaili. Postoupit se jim podařilo, ale medaile si domů neodváželi…

  Číst více...

Moravská Třebová 16. září 2017 – V Moravské Třebové se koncem sezóny pravidelně pořádá „rozlučkový“ víceboj pro všechny věkové kategorie i příchozí. Účast bývá velká a na start se staví i špičkoví čeští vícebojaři. Letos si do Moravské Třebová odskočil i Jan Doležal, který pro zranění achilovky žádný víceboj letos nešel. I tady závodil opatrně, tak aby jen otestoval svou achilovku, že zátěž vydrží. Honza závod vyhrál ziskem 7060, čímž zaostal jen 30 bodů za už letitým rekordem mítinku.

  Číst více...

Plzeň 10. září 2017 – Konec sezóny 2017 se blíží a pro seniorskou kategorii bylo posledním větším podnikem té letošní plzeňské Mistrovství ČR družstev neboli finále Extraligy. Co tam bylo k vidění? Řada atletů české špičky, kteří nastoupili pro povinné body pro své kluby, ale také řada výkonů, které snad do soutěže, která nese název Extraliga, nepatří. Členové naší Jiří Sýkora, Jan Doležal a Filip Bartoněk (pro toho ještě sezóna nekončí) skupiny pomohli svými výkony k třetímu místu mužů PSK Olymp Praha, ale i na nich bylo vidět, že sezóna pomalu končí. Snad jen Jiří Sýkora mohl být hodně spokojený s osobního rekordu ve vrhu koulí 15,22.

  Číst více...

Praha 2. září 2017 – Mistrovství České republiky v kategorii do 23 let nám v minulosti přineslo velkou řadu medailí a to hlavně v závodě na 110 m překážek. Desetkrát dokázali naši překážkáři vybojovat zlato a nejednou obsadili všechna místa na stupních vítězů. V medaile jsme věřili i letos, ale všechno bylo jinak. Nakonec v této disciplíně startoval pouze Lukáš Svoboda a ten na medailové pozice neměl. Po medailích jsme toužili v jiných disciplínách – v hodu diskem a skoku o tyči (Jiří Sýkora a Jan Doležal). Dočkali jsme se jediné a to zásluhou Jiřího Sýkory v hodu diskem a byla to medaile stříbrná.

  Číst více...

Praha 30. srpna 2017 – Když jsem se na jaře rozhodovali, jak bude vypadat podzimní část sezóny pro mladší část naší dorosteneckou skupiny, bylo nám jasné, že pokud chceme v září ještě závodit, musíme hostovat za klub, který se probojuje do semifinále a poté i finále M ČR družstev dorostenců. Využili jsme tedy nabídku klubu Atletika Jižní Město a Martin Janský s Filipem Bartoňkem se převlékli do dresu klubu, za nějž běhá i Adam Havlas. V srpnu se pak uskutečnila dvě kola Přeboru Prahy a oba kluci výrazně přispěli k zisku přebornického titulu. V září nás tedy čeká v Kolíně semifinále a pak snad i v Praze finálový souboj. Atletika Jižní Město má hodně silný tým…

  Číst více...

Praha 14. srpna 2017 – Desetiboj je velice náročnou disciplínou, někteří o ní říkají, že je to královská disciplína atletiky. Jiní tento přívlastek dávají běhu na 100 m. To si rozhodněte sami. Jedno je však jasné, uspějí v ní jen ti, co zvládnou na relativně vysoké úrovni deset atletických disciplín. Nemusíte mít žádnou „světovou“, ale musíte ve všech podat v rozhodující chvíli velice dobrý výkon. Světová atletika po OH v Riu přišla o krále této disciplíny, Američan Ashton Eaton ukončil svou skvělou kariéru. Londýn měl dát odpověď, kdo jej na uvolněném trůnu nahradí? A nahradil jej ten, o němž jsme si to mysleli. Novým vícebojařským králem, a zřejmě ještě dlouho bude, je Francouz Kevin Mayer.

  Číst více...

Praha 14. srpna 2017 – Když v květnu splnil v rakouském Gotzisu desetibojař Jiří Sýkora limit pro účast na MS atletů v Londýně mysleli jsme si, že budeme v britské metropoli v srdci dění bojů o tituly mistrů světa. Pro Jirku to měl být jeden z dvou vrcholů sezóny.Tím prvním mělo být ME do 23 let v Bydgošti a tento vrcholný závod se mu povedl na výbornou. Domů si přivezl vytoužené zlato, ale také zdravotní problém, který jej donutil odřeknout svou účast v Londýně. Pro Jirku i trenéra Luďka Svobodu to bylo těžké rozhodnutí a bolelo. Místo bojů o desetibojařské body jsme tak usedli k televizi a sledovali MS v klidu domova. A bylo se na co dívat!

  Číst více...

Tábor, Nové Město nad Metují 29. července 2017 – Po úspěšném finálovém vystoupení na ME do 23 let chce David Sklenář využít formy k útoku na hranici 14 sekund. Výkon 14,00 je jeho osobní rekord na 110 m překážek a řadí jej do první dvacítky evropských tabulek této věkové kategorie. Po návratu z Bydgoště absolvoval už tři mezinárodní mítinky – jeden v Rakousku a dva u nás v Česku. Ve všech třech běžel blízko svého osobního rekordu, ale pokořit hranici čtrnácti sekund se mu nepodařilo. Malou útěchou mu je osobní rekord na trati 200 m (poprvé v životě pod 22 sekund), který zaběhl v sobotu v Novém Městě nad Metují…

  Číst více...

Nairobi 17. července 2017 – V době, kdy byli trenér Luděk Svoboda a atleti Jiří Sýkora a David Sklenář, závodil pod dohledem tyčkařského trenéra Kolji Goroškova dorostence Filip Bartoněk na MS do 18 let v keňském hlavním městě Nairobi. Zprávy z Afriky jsme díky zoufalému internetu v polském hotelu měli chabé a tak i Filipův výsledek dáváme se zpožděním. No ono se ani nedá čím chlubit. Filipovi se nepodařilo překonat základní výšku…

  Číst více...

Bydgošt 17. července 2017 – Karty byly rozdány, po první dnu figuroval Jiří Sýkora na ME do 23 let v polské Bydgošti na pátém místě se ztrátou 45 bodů na lídra soutěže. Nedělní druhý den bude velkým bojem a my věřili, že se šťastným koncem! Jirka předvedl neskutečné srdce bojovníka, vytvořil si tři osobní rekordy a vyhrál tři disciplíny a po závěrečné patnáctistovce si mohl přehodit státní vlajku přes ramena a slavit titul Mistra Evropy a pak i vychutnávat opojný pocit s tónů české hymny na stupních vítězů. Tři roky po titulu juniorského světového šampiona si připsal na své konto další skvělý úspěch!

  Číst více...

Strana 1 z 197První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední