Měsíc “nudné” všeobecné přípravy máme za sebou, teď to bude už zábavnější

Praha 2.listopadu 2019 - Letos jsem ukončili závodní období, s výjimkou Petra Svobody, už v první polovině září a kluci po čtrnácti dnech volna už chtěli začít přípravu na halu a tak jsem začali hned začátkem října. Týden jsme strávili v Peci pod Sněžkou v nadmořské výšce 1050 m nad mořem a počasí nám tam vyšlo, ostatně jako i potom v praze. Úvod přípravy je pro sprintery vždy nudný, všeobecná příprava je moc nebaví, ale vědí, že jí musí absolvovat. Teď totho období pomalu končí a další měsíc už to bude pro sprintery různorodější a hlavně zábavnější.

 

Petr Svoboda začal o něco později, ale už dva týdny naplno a na další tří týdny má naplánované sosutředění do Nymburka a tam bude ještě převládat všeobecná příprava. A trenér Ludvík Svoboda tam bude za ním na některé tréninky dojíždět. Petr chce hlavně v Nymburce využívat tamější skvělou rehábku a mít vše, jak se říká “u huby”.
Ostatní budou trénovat v Praze - škola jim neumožní dát si delší sosutředění a nabrat absence ve škole.
Změní se i náplň tréninovgých jednotek. Objem tempových úseků se trochu sníží, podoběn jako vybíhání volných kopců v terénu. I tréninky síly nabídnout jiné prostředky, ubyde kruhových tréninků a připude, jak u koho, posilování s činkami (u nováčků ve skupině Standy Jíry a Štěpána Hampla zatím stále s nižšími vahami, než ti ostatních - stále se oba učí techniku provedení cviků, tak aby jim neubližovala, ale výkonnostě posouvala.Do vyšších vah pujde zatím jen Jan Kisiala a v Nymburce samozřejěm i Peťan - bude však držet stále obejem. Oproti loňska se váhy činek zvednou i u Ivana Zavřela, Martina Janského a Adama Havlase. Dvě jednotky v týdnu budou věnovány dynamické síle - intenzivnějším odrázkům,skokovému běhu (nastane horor pro Adama Havlase) a stále ještě posilovacích abeced s využitím lančů, které se nám docela osvědčily.
Snad se mi všechny podaří přesvědčit, že důležitou sousčastí tréninku je i rehabiltace, regenerace a masáže - především stále ještě středoškoláci v maturitním roce Jirka Pechar a Tony Wijas v tom mají rezervy.
Překážkáři si už začnou “hrát” s technikou překážek, zatím na hodně nízkých, správný odraz do překážky se na vysokých už hodně špatně učí, zvlaště když je v tom jejich technice přeběhu pár chyb.
V Praze budeme až do 9. prosince, kdy odletíme na Kanárské ostrovy a týden před odletem už v Praze půjdem do treter, aby si kluci alespoň trochu zvykli.
Na závěr této aktulity se musím omluvit. Náš webový server je už ”přeplněn” fotkami (funguje od roku 2006 a jen fotek je tam už pčes tisíc a skoro stejných počet aktualit a to způsobuje časté vypadávání našich webových stránek. Rakže u nové aktuality bude jedna a o to více jich budeme zvěřejňovat na naší facebookové stránce Svoboda Group.Návrat