Představujeme nové členy skupiny - Stanislav Jíra

Praha 5.října 2019 - Každoročně přináší podzim změny v tréninkových skupinách, zvláště v Praze, kam přicházejí studovat někteří atleti po skončení středních školách, je to už tradicí. U nás, v Olymp Centru sportu Ministervstva vnitra, se také každoročně přijímají noví talenti a letos se opět novinky v této oblasti týkají i naší skupiny. Po loňském příchodu do skupiny Jirky Pechara a Tonyho Wijase nás letos posílí slibné kolínské duo sprinterů. Tím prvním, kterého Vám tu představíme je Stanislav Jíra.

Sprinterský talent Stanislav Jíra žije v Poděbradech, přesněji kousek od Poděbrad a od roku 2014 trénoval a závodil v Kolíně za místní oddílu Sokol Kolín. Jeho trenérem tam byl Antoním Morávek. Letos odmaturoval na střední škole a logicky zamířil na Vysokou školu do Prahy a to je důvod, proč nyní opouští svou kolínskou skupinu a přechází k nám. Standa bude zařazen do Olymp CSMV a věříme, že v našich podmínkách bude nadále rozvíjet svůj sprinterský talent.
Jeho atletické začátky nebyly v individuálních disciplínách příliš osnivé, ale od žactva se prosazoval medialově na M ČR ve štafetách. A starty ve štafetě 4x 100 m by měly být i nadále pro něj priorotou, i když víme, že k tomu je potřeba i vysoká individuální výkonnost. S kolínskými štafetami vybojoval od žactva přes dorost a juniory už devět medailí z M ČR a v posledních dvou letech se radoval i ze zlata štafety Kolína na M ČR mužů. V juniorských štafetách běžel i v roce 2018 MS juniorů, kde český výběr doběhl ve finále na skvělém pátém místě. Letos bohužel na MEJ ve švédském Boras naše kvarteto bylo po nevydřené předávce diskvalifikováno. Standa si však v Boras na MEJ odbyl i svou individuální premiéru na velké mezinárodní akci a v rozběhu na 100 m skončil celkově na 28. místě. Nutno říci, že před MEJ jej trápil zraněný sval a tak se nemohl stoprocentně na akci připravit.
V individuálních disciplínách se Standovi podařily vybojovat medaile na M ČR juniorů v letech 2018 a 2019 v bězích na 60 m v hale i 100 a 200 m venku. Z letošní halové sezóny má i osobní rekord na 60 m 6,81 a z loňské sezóny pak osobní rekordy v bězích na 100 a 200 m časy 10,65 a 21,53.
Od podzimu se tedy bude Sanislav Jíra připravovat v naší tréninkové skupině a věříme, že se mu podaří prosadit i v seniorské kategorie a v roce 2021 se štafetou 4 x 100 m i na ME do 23let, v jejímž reprezentančním kádru je zařazen a měl by to být jeho hlavní cíl na nejbližší období.Návrat