Marný boj juniorů Olympu o postup z Přeboru Prahy družstev

Praha 3. září 2019 - Tři kola žila naděje juniorů PSK Olymp Praha na postup do semifinále M ČR družstev juniorů. Po třech kolech našemu týmu patřila první príčka tabulky Přeboru Prahy, ale moc dobře jsme věděli, že střídání disciplín a skladba posledního kola v Edenu nám vůbec nesvědčí. Předchozí kola byla hodně vyrovnaná, dvakrát rozhodoval o vítězi kola počet prvních míst. Souboj Atletiky Jižní město, Slavie Praha a PSK Olymp Praha rozhodlo nakonec to poslední kolo a v něm se radovala z vítězství Slavia, byť jí patřila po třech kolech až třetí příčka. Jižní město uhájilo před námi postup o šest pomocných bodů! ani dvě vítězství Jirky Pechara nám nepomohly. Pro naše juniory tak sezóna končí, dříve, než jsme si mysleli.

Trenér Luděk Svoboda nevěděl před posledním kolem, co vlastně chce! Svěřence juniory by rád viděl v září ještě bojovat v semifinále a poté i ve finále (pražská družstva ze semifinále většinou bez problémů postoupí - tak tomu bylo i loni) družstev a tím by se mladým prodloužila sezóna až do konce září. Na druhou stranu cítil, že by potřeboval chvíli “vypnout”, vzít si zaslouženou dovolenou, neboť příprava na další sezónu začne už začátkem října.
Olympu chybělo několik borců, kteří patří k oporám. Z naší skupiny to byl Ivan Zavřel, kterému se obnovilo zranění (natažení) břišního svalu. Chyběli i další, tyčkař Bartoněk, vrhač Grošek, běžec Sasyn a to bylo těžké nahradit.
Hvězdou našeho týmu se ukázal Jiří Pechar, který vyhrál 100 m 10,90 a při své životní premiéře i 400 m 49,79 a byl nejlépe bodujícím členem (14 bodů) týmu, který získal celkem v tomto kole jen 40 bodů. Tony Wijas zvládl stejnou kombinaci jako Jirka. Na 100 m skončil čtvrtý 11,11 (4 setiny za osobákem) a byl čtvrtý i na 400 m 50,86.
Martin Janský poprvé v životě běžel 400 m překážek a skončil také čtvrtý 56,61. Bohužel časák mu znemožnil skákat výšku a krátce po překážkách zkusil i 100 m, ale tu už nezvládl a nebodoval v ní.
Adam Havlas se vrátil dva dny před tímto kolem z dovolené a z cesty autobusem s klimatizací si přivezl lehčí nachlazení s teplotou. Na 100 m doběhl pátý v čase 11,20 a nastoupil ochotně i na 400 m, kde jej však po 120 metrech zastavila křeč ve stehně (při té teplotě se nebylo čemu divit).
Sen o úspěchu družstva ve finále M ČR se nám tak rozplynul. Ivan Zavřel teď bude léčit své zranění, volno už budou mít i Martin Janský a Adam Havlas a soustředí se na nástup na vysokou školu, kam se po jarní úspěšné maturitě dostali (Ivan na ekonomku a Martin s Adamem VŠČHT). Jeden závod čeká ještě Jirku Pechara a Tonyho Wijase a to finále Extraligy v neděli v Hodoníně. Tam oba poběží 100 m a štafetu 4 x 100 m a věří, že pomohou mužskému týmu Olympu k medailové příčce...a pak i oni budou mít zasloužené volno před nástupem do podzimní přípravy...