Vydařená Praga Academica s limitem na ME do 23 let Jana Kisialy

Praha 11. června 2019 - Tradiční mezinárodní atletický mítink Praga Academica proběhl v úterý na Strahově a nám se vydařil! Janu Kisialovi se povedl závod na 110 m překážek, v němž si vylepšil výrazně osobní rekord a hlavně časem 14,16 splnil limit pro účast na ME do 23 let ve švédském Gavle. Nejlepší výkon této sezóny si vylepšil i Adam Havlas v rozběhu na 100 m časem 10,94 a stejně jako on si své letošní maximum vylepšil v témže rozběhu i Hynek Hampel 11,58. Kačka Kodrová skončila třetí v běhu žen na 100 m překážek a časem 14,07 zaostala jen 7 setin za svým osobákem. Čtyři setiny za osobákem 14,41 zůstal i Martin Janský v závodě juniorů na 110 m překážek. Foto: Eduard Erben (3x - ty vlebo z Pragy Academicy) a www.jojka.cz - Adam Havlas.

Mítink Praga Academica patří už tradičně k těm lépe obsazaným závodům na českém území. Letos mu na Strahově přálo i počasí a tak byly k vidění dobré výkony, několik nejlepších českých výkonů roku.
Jako první se z naší skupiny postavil na start Adam Havlas v rozběhu na 100 m a doběhl v něm na třetím místě v čase 10,94, což je jeho letos nejlepší regulérní výkon, jen dvě setiny za osobákem. Adam tím jistě postoupil do finále, do němož pak už nenastoupil, neboť jej zítra čeká další závod a to druhé kolo Přeboru Prahy družstev juniorů a tam od něj náš oddíl PSK Olymp Praha očekává důležité body v boji o postup do semifinále M ČR družstev. Nejlepší letošní výkon si vytvořil i Hynek Hampel, který zvládl stovku za 11,58.
V běhu žen na 100 m překážek se představila Kateřina Kodrová. Ta moc touží po výkonu pod 14 sekund a dnes si na něj opět věřila. Nakonec jí k překonání této hranice chybělo 7 sekund. Lehce zaškobrtla na sedmé překážce. Čas 14,07 je jejím druhým nejlepším v kariéře. Doběhla do cíle jako třetí a z vítězství se v nejlepším českém čase roku 13,40 radovala Lucie Koudelová, bývalá členka naší skupiny.
Jediným závodem pro juniory byl v rámci Pragy Academiky závod na 110 m překážek. V něm źvítězil limitář pro MEJ Sebastian Merta v solidním čase 14,02. Martin Janský s ním držel krok až do osmé překážky, kde zaváhal a doběhl druhý v čase 14,41, jen 4 setiny za svým osobákem z Memoriálu Josefa Odložila, kde dokázal Mertu porazit. Ivanu Zavřelovi se závod opět nepovedl a časem 15,03 skončil pátý.
Vrchol pro nás pak přišel v závodě mužů na 110 m překážek. Jan Kisiala si letos už 4 x vylepšil osobní rekord, naposledy při Odložilově memoriálu a věřil si, že by mohl, když mu vše vyjde, útočit i na limit pro ME do 23 let ve švédském Gavle. Na Strahově mu vše vyšlo. Povedl se mu start a držel krok s velkým favoritem, halovým mistrem ČR na vysokých překážkách Michalem Brožem a v cíli jej od něj dělily jen setiny sekundy. Brož vyhrál vyrovnaným osobáke 14,13 a druhý Honza časem 14,16 vylepšil svůj osobák (ten byl 14,33) a splnil vysněný limit pro účast na ME do 23 let v Gavle. V cíli tomu nemohl ani uvěřit, vždyť se krátkým překážkám pořádně věnuje až od letošní haly. Předtím reprezentoval na MS do 17 let ve vícebojích a v juniorském věku poznal jaké to je startovat na MEJ v běhu na 400 m překážek. Teď z něj snad bude dobrý překážkách na 110 metrové trati.... Video z jeho limitního závodu si můžete prohlédnout na naší facebookové stránce Svoboda Group...Návrat