Vydařený Memoriál Josefa Odložila s osobními rekordy Janského a Kisialy

Praha 3. června 2019 - V pondělí se na Julisce uskutečnil už 26. ročník Memoriálu Josefa Odložil a my jsem byli zase u toho. Trenér Luděk Svoboda dělal už tradičně jednoho z moderátorů mítinku a na dráze se představila většina jeho svěřenců. Neběželi v hlavním programu, ale v předprogramu tzv. Dukla mítinku a domů si Martin Janský a Jan Kisiala odnášeli osobní rekordy. Na Julisce byla vidět kvalitní atletika, v níž se neztratili ani čeští atleti...

Memoriál Josefa Odložila je už tradičně nekvalitněji obsazený mítink na území hlavního města Prahy. Kvalitní konkurence se sjela do Prahy i letos. V hlavním programu MJO jsem letos zastoupení neměli, ale v předprogramu v tzv. Dukla mítinku se představili skoro všichni členové skupiny. Memoriálu přálo i počasí, v Praze bylo v pondělí skutečně hodně teplo, jen v úvodu programu trápil především sprintery silnější vítr proti směru běhu v cílové rovince, který znehodnocoval dosažené časy. Při běhu Adama Havlase byl -2,4 m/s a Tonymu Wijasovi vál do tváře o síle - 1,6 m/s. Kluci se tak ke svým osobním rekordům nepřiblížili. Adam Havlas běžel 11,19 a Tony Wijas 11,31. Spokojeni s tím samozřejmě nebyli. O hodinu později se už vítr poněkud utišil a toho využili překážkáři.

Nejprve Kateřina Kodrová doběhla třetí v závodě žen a její výkon 14,10 je jejím druhým nejlepším v kariéře, jen 0,1 za pár dní starým osobním rekordem ze St. Poltenu. Nad její síly byly jen Lucie Koudelová a Markéta Štolová.
Kompletní česká juniorská špička se sešla v závodě juniorů na 110 m překážek, včetně limitáře na MEJ Sebastiana Merty i halového mistra ČR a tedy přemožitele stříbrného Martina Janského, Davida Vrbaty. Ti dva byli také favority závodu, ale ani jednomu z nich se závod nepovedl a toho využil Martin Janský, který si doběhl po opět rozpačitém startu pro vítězství a časem 14,37 si výrazně vylepšil osobní rekord. Ivan Zvařel nebyl z času 14,89 nadšený, ví že má na mnohem lepší časy, tento mu stačil na páté místo.
V závodě mužů se na startu objevila i naše dvojice Jan Kisiala a Lukáš Svoboda. Janu Kisialovi odvál osobák minulý čtvrtek 14,47 silný vítr a Honza věděl, že formu má, Na Julisce ji prodal a časem 14,41 si vylepšil osobní rekord. Ten výkon mu stačil na třetí místo za vítězným Michalem Brožem a o tisíciny Honzu porazil i Jan Kubeš. Hned za ním doběhl na čvtrtém místě Lukáš Svoboda v čase 14,78, který je letos jeho nejlepším a je jen 4 setiny za loňským osobákem.
Poslední disciplínou Dukla mítinku byla štafeta 4 x 100 m, kde pod hlavičkou B tým juniorů ČR startovala naše čtveřice Jiří Pechar, Adam Havlas, Martin Janský a Tony Wijas. Martin jí běžel jen 12 minut pro proběhnutí cílem stodesítky s překážkami. Kluci předvedli dobré předávky a doběhli do cíle v čase 42,02, který je letos v ČR jasně nejlepší mezi juniory...
Trenér Luděk Svoboda se pak v průběhu MJO věnoval své už tradiční úloze moderatora sprinterských a běžeckých disciplín a mohl se kochat kvalitní atletikou.